Всеукраїнська інформаційна кампанія #Cashless з популяризації безготівкових розрахунків

20.12.2021

Національний банк вже розпочав всеукраїнську інформаційну кампанію з популяризації безготівкових розрахунків #Cashless.


Мета  кампанії #Cashless – донести до українців інформацію про переваги та зручність безготівкових розрахунків,  стимулюючи їх зростання. 


Національний банк разом із партнерами розповідають про сучасні можливості широкого використання безготівкових розрахунків. Особливо, про те, як відкрити рахунок у банку, які бувають типи платіжних карток, про онлайн-банкінг, як здійснювати  платежі та перекази через платіжні сайти та маркетплейси за реквізитами та QR-кодом. Також детально пояснюють, як працює NFC-технологія, як додати платіжну картку у смартфон, «розумний» годинник або фітнес-браслет, і нагадують основні правила безпеки під час безготівкових розрахунків. 


Заступник Голови НБУ, Олексій Шабан, розповідає: «Згідно з результатами дослідження, яке проводив Національний банк у 2020 році, платіжною карткою за останній рік користувалися 76% українців, проте онлайн-банкінгом – всього 21%. Ще досить значний відсоток громадян, отримавши зарплату, стипендію чи пенсію на картку, знімають з неї гроші в банкоматі та розраховуються готівкою»


Олексій також додає, що на даний момент найбільше потребують підтримки в оволодінні безготівкових розрахунків саме старше населення України, особливо в регіонах, оскільки для цього необхідні навички не тільки з фінансової, а й цифрової грамотності. Тому заступник Голови НБУ сподівається на те, що  молоді люди допоможуть старшому поколінню познайомитися з нюансами безготівкових розрахунків та навчать їх сплачувати комунальні послуги онлайн і купувати в інтернеті.


Кампанія #Cashless, окрім просвітницького характеру, набуває і соціального спрямування.


Директор Департаменту стратегії та розвитку НБУ, Арсен Макарчук, зазначає, що Національний банк послідовно проводить політику, спрямовану на збільшення частки безготівкових розрахунків. 


Коментар додала заступник директора Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Ольга Василєва:  «Безготівкові розрахунки вже стали для багатьох українців звичкою, що відповідає їх сьогоднішнім потребам. Водночас це є показником і зростання рівня фінансової грамотності, і довіри до платіжних інновацій. Впевнені, що завдяки інформаційній кампанії громадяни різного віку знайдуть відповіді на всі свої запитання та використовуватимуть різні безготівкові інструменти оплати ще частіше». 


Інформаційна кампанія #Cashless буде тривати протягом трьох місяців у всіх регіонах України за підтримки Міжнародної фінансової корпорації (IFC) у партнерстві з Державним секретаріатом Швейцарії з економічних питань (SECO) та Фондом ефективного врядування Великобританії, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Кіберполіції.


Кампанія є продовженням інформаційних кампаній із безпеки готівкових платежів #АнатоміяГривні та з протидії шахрайству #ШахрайГудбай.

Перший кредит
Повторний кредит

Оберіть суму

грн
Більше 15 000 грн доступно для повторного кредита
Більше 15 000 грн доступно для повторного кредита

500 грн

30000 грн

Строк платежу

днів

5 днів

30 днів

Перший платіж
платежі по
Останній платіж
Отримати гроші В мене є промокод

Промокод успішно застосований

Ввести інший

Промокод

Кредитний калькулятор згідно Постанови НБУ від 05.10.2021 №100 та вичерпна інформація стосовно відомостей про споживчі кредити, їх істотні характеристики та кредитний калькулятор знаходяться в розділі Кредитні продукти

Схожі статті

ЧИ ДІЙСНО ГРОШІ ЗМІНЮЮТЬ ЛЮДИНУ?

Питання про те, чи гроші змінюють людину, є складним і залежить від багатьох факторів, включаючи індивідуальну особистість, цінності, цілі та обставини. Гроші можуть впливати на людей по-різному: Отже, гроші можуть впливати на людину, але зміна відбувається індивідуально і залежить від багатьох факторів. Важливо мати баланс між фінансовими цілями і особистими цінностями, а також пам’ятати, що […]

ЯК НЕ ВИТРАТИТИ ВСІ ГРОШІ В ЧОРНУ П’ЯТНИЦЮ?

Чорна П’ятниця може бути спокусою для багатьох, але важливо контролювати свої витрати, щоб уникнути фінансових проблем після свята. Ось кілька порад, як не витратити всі гроші в Чорну П’ятницю: Пам’ятайте, що важливо бути розумним споживачем і контролювати свої витрати під час Чорної П’ятниці, щоб уникнути фінансових труднощів.

ФІНАНСОВІ ПЕРЕДБАЧЕННЯ НА ЛИСТОПАД

🔮 Фінансові передбачення на листопад!Оберіть номер від 1 до 5 та дізнайтеся, що на вас чекає у цьому місяці 😱 ⬇️⬇️⬇️

ЯК ВИНИКЛО СВЯТО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ШОПІНГУ?

🛍Всесвітній день шопінгу 11.11, також відомий як “День одиноких”, “День холостяка” або “День подяки”, виник у Китаї і почав набирати популярність в початковому контексті онлайн-шопінгу.Історія цього свята пов’язана з компанією Alibaba Group, однією з найбільших інтернет-корпорацій у світі, власником популярних онлайн-торгових платформ, таких як Taobao і Tmall. Свято було започатковане в 2009 році компанією Alibaba. […]

ЯК ЕКОНОМИТИ НА ХАРЧОВИХ ПРОДУКТАХ?

Зменшення витрат на харчові продукти може бути ефективним способом економії коштів в повсякденному житті. Ось декілька порад, які можуть вам допомогти платити менше за їжу: Загалом, збереження на продуктах є можливим завдяки обізнаності, плануванню і ретельному відстеженню витрат.