Пн-Пт: 8:00 - 23:00, Сб-Нд: 8:00 - 22:00

Обробка заявок на кредит - 24/7 без вихідних

Мова:

Як поліпшити кредитну історію: 5 робочих варіантів

21.10.2021

Один з перших показників, які перевіряє співробітник будь-якої кредитної організації про клієнта – це кредитна історія. Вона є у кожного, хто хоча б раз в житті брав кредит на будь-яку суму і в будь-якому місці. І вона безпосередньо впливає на рішення компанії: чи видадуть вам кредит, і на яких умовах.

Тому якщо ваша кредитна історія зіпсована, а ви хочете отримати нову позику – спочатку її варто поліпшити.

Коли і чому варто покращувати кредитну історію?

Перерахуємо наслідки, з якими можуть зіткнутися люди з поганою кредитною історією:

  • не можна стати співзаймачем або поручителем за кредитом іншої людини (наприклад, якщо його захочуть взяти ваші діти або інші родичі);
  • не можна взяти новий кредит (якщо ваша КІ прям зовсім вже погана), або можна, але на гірших умовах (зазвичай це обмежена сума, завищений відсоток і більшу кількість вимог для видачі);
  • не вийде влаштуватися на роботу на деякі посади (наприклад, для будь-якої роботи з грошима).

Як поліпшити кредитну історію?

Зіпсована кредитна історія – не вирок: її можна поліпшити. Нижче ми перерахуємо список можливих способів це зробити.

Погашення діючого кредиту

Це порада для тих, хто має

  • відкритий прострочений кредит;
  • відкритий кредит без прострочень, але хоче взяти ще один.

Для погашення можна взяти гроші в борг у родичів або друзів, продати майно (наприклад, автомобіль, і взяти собі модель трохи дешевше), спробувати взяти кредит в іншому місці (так, його теж доведеться погашати, але зате на «звичайних» умовах, без штрафів за прострочення).

Ще один плюс на користь швидкого закриття кредитів: коли ви звертаєтеся за новою позикою, кредитна організація буде розглядати суму, враховуючи ваші поточні зобов’язання. Наприклад:

  • ви отримуєте 17 000 грн в місяць;
  • у вас є кредит в банку, по якому треба платити 3 000 грн в місяць;
  • новий кредит вам схвалять з платежем в кращому випадку в (17 – 3) / 2 = 7 тисяч грн на місяць (і це при дуже хорошому збігу обставин, швидше за все він буде менше).

Рефінансування

Якщо у вас є 2 або більше кредитів в різних місцях (з простроченням чи ні – не важливо), їх можна ресфінансувати і об’єднати. Так ви зможете платити 1 внесок в місяць замість кількох, економити на комісії, не плутатися в декількох різних платежах. А якщо пощастить, то вийде знизити процентну ставку або зменшити місячний платіж.

Оформлення кредиту в МФО

Чому ми згадали про кредит в МФО, а не в банку?

Тому що мікрофінансові організації видають кредити набагато простіше і швидше, і дозволяють брати зовсім маленькі суми (наприклад, в Credit7 мінімум – 600 грн). У банку ж мінімальні суми починаються в середньому від 10-20 тисяч грн і з терміну від 3 місяців, а отримати їх – і складніше, і довше.

Так що якщо кредит вам потрібен тільки для поліпшення кредитної історії – зручніше використовувати саме мікропозик. Схема проста: оформляємо його (можна на мінімальну суму і на мінімальний термін), і вчасно гасимо. Погашати можна навіть заздалегідь, щоб заплатити менше відсотків – в результаті ваша КІ все одно покращиться.

Оформлення кредитної картки

Спосіб простий: оформляємо кредитну карту будь-якого банку з пільговим періодом. Зазвичай цей період становить 55 днів. Якщо ви витрачаєте гроші з кредитки, і повертаєте їх протягом цих 55 днів – відсотки по ним не стягуються (єдине, що доведеться переплачувати – це комісії).

А користь у тому, що ці суми вважаються кредитними, і враховуються в кредитній історії, покращуючи її. Тому навіть якщо ви будете використовувати кредитку для повсякденних витрат (наприклад, для покупок продуктів) – це вже дасть позитивний ефект.

Такому раді можна слідувати не тільки тим, хто має зіпсовану кредитну історію. Він також корисний і тим, у кого нормальна КІ, або взагалі чиста (тобто ви ніколи не брали жодного кредиту). Використання кредитки буде додатково покращувати вашу історію, і в майбутньому, якщо ви захочете взяти позику – зробити це буде простіше.

Купівля товарів в розстрочку

Суть та ж, що і при користуванні кредитними картами. Будь-яка розстрочка – по суті одна з форм кредиту, і відбивається в кредитній історії.

Тому порада така: якщо ви збираєтеся купувати якусь техніку – візьміть її в розстрочку. Якщо у вас вже є вся сума для повної оплати – просто відкладіть її великими купюрами або валютою (щоб не витратити на щось інше), і вносите в термін. Можна навіть не чекати закінчення, а заплатити, наприклад, 2-3 платежу, а потім погасити всю решту суми, щоб закрити розстрочку.

Оберіть суму

грн
для повторного кредита

600 грн

10 000 грн

Строк платежу

днів

5 днів

30 днів

Взяти кредит онлайн В мене є промокод

Промокод активирован

Ввести другой

Промокод

Перший кредит
Повторний кредит

Берете

0 грн

Відсотки

0 грн

Сума до повернення до

0 грн

Графік платежів

Детальніше

за користування кредитом в перші днів
0,1% в день
за користування кредитом понад днів
1,9% в день

Переглянути весь графік

Доступно дострокове погашення кредиту

Паспорт кредиту

Схожі статті

Що таке БКІ?

БКІ – абревіатура від «бюро кредитних історій». Звернення до цієї організації може стати в нагоді кожному, хто планує взяти кредит. Та й всім іншим – навіть тим, хто ніколи не користувався кредитуванням – може бути корисно дізнатися, які дані про вас зберігаються в БКІ. Що таке БКІ, і навіщо воно потрібне? Бюро кредитних історій – […]

Як потрібно поводитися з колекторами?

Дзвінки від колекторів можуть серйозно зіпсувати життя людині. Такі співрозмовники не завжди адекватні, але зате завжди наполегливі, і мета у них тільки одна: будь-якими способами (в тому числі і не завжди законними) домогтися повернення боргу. Навіть якщо позичальник добросовісний, навіть якщо дані про нього потрапили до колекторів помилково, навіть якщо на нього оформлений шахрайський кредит […]

Як правильно погасити кредит в Кредит 7: огляд-порівняння способів

В Кредит 7 є кілька способів погашення кредиту, і кожен – має свої нюанси. Щоб не виникло проблем з поверненням – ми склали докладний опис того, як правильно це зробити. Загальні поради щодо погашення Ще при оформленні кредиту ми рекомендуємо записати (наприклад, в Календар свого смартфону за нагадуванням) дату, до якої кредит повинен бути погашений. […]

Що таке фінансова грамотність, і чому її варто вивчити кожному?

Як ви думаєте, хто доб’ється кращих результатів в житті: фінансово неписьменна людина, якій подарували 100 $ тисяч, або фінансово грамотна людина, якій подарували 10 $ тисяч? Ми ставимо на другого. Тому що фінансову грамотність зараз можна зараховувати до одного з життєво необхідних навичок, жити без якого стає все складніше. Що таке фінансова грамотність? Фінансова грамотність […]