ПЛЮСИ ТА МІНУСИ ОРЕНДИ ЧИ КУПІВЛІ ЖИТЛА

10.07.2023

Плюси оренди житла:

 1. Гнучкість.
  Оренда надає вам більшу гнучкість щодо місця проживання. Ви можете легко змінювати місце проживання при зміні роботи та будь-яких обставин.
 2. Менші фінансові зобов’язання.
  Оренда не потребує значних початкових витрат, таких як залог або покупка житла. Ви також не несете витрати на підтримку та ремонт житла.
 3. Більша доступність.
  Орендні квартири можуть бути доступнішими з точки зору вартості та місцезнаходження, зокрема в місцях з високою вартістю нерухомості.

Мінуси оренди житла:

 1. Відсутність власності.
  Оренда не дає вам власність над житлом. Ви не можете змінювати або модернізувати приміщення за своїм бажанням, і є обмеження щодо персоналізації місця.
 2. Збільшення витрат з часом.
  Орендні платежі можуть зростати з часом, оскільки орендодавець може підвищити орендну плату.
 3. Обмежена стабільність.
  Як орендар, ви залежите від власника нерухомості. Якщо власник вирішить продати або змінити умови оренди, вам може знадобитися шукати нове житло.

Плюси купівлі житла:

 1. Власність.
  Купівля житла дає вам право власності, що означає, що ви можете вільно розпоряджатися ним, модернізувати, змінювати його відповідно до своїх потреб та бажань.
 2. Фінансова стабільність.
  Купівля житла може бути довгостроковою інвестицією, оскільки значна частина ваших виплат йде на погашення кредиту, а не на орендні платежі. Після погашення кредиту, ви зможете насолоджуватися безкоштовним житлом або отримувати дохід від його здачі в оренду.
 3. Стабільність та безпека.
  Купівля житла надає вам стабільність і впевненість у майбутньому. Ви можете створити стабільне місце проживання для себе та своєї сім’ї та уникнути переїздів.
 4. Зростання вартості.
  Нерухомість може збільшувати свою вартість з часом. Якщо ринок нерухомості зростає, ви можете скористатися цим і отримати прибуток при подальшому продажі.

Мінуси купівлі житла:

 1. Фінансове навантаження.
  Купівля житла вимагає значних фінансових зобов’язань. Ви повинні оплачувати залог, довгостроковий кредит, податки на нерухомість та інші витрати, такі як утримання та ремонт будинку.
 2. Нестабільність ринку.
  Ринок нерухомості може бути піддається змінам і коливанням. Вартість вашої власної нерухомості може залежати від факторів, які не лежать під вашим контролем, таких як економічні умови та місцезнаходження.
 3. Обмежена гнучкість.
  Купівля житла зобов’язує вас до певного місця проживання, що може ускладнити зміну місця роботи або інших особистих обставин.
 4. Витрати на утримання.
  Після покупки житла ви стаєте власником і маєте відповідальність за його утримання. Це включає оплату комунальних послуг, ремонт та обслуговування будинку, що може бути витратним і часозатратним.
 5. Втрата ліквідності.
  Купівля житла затягує ваши фінансові ресурси в нерухомість. Це може ускладнити доступ до грошей в разі нагальних фінансових потреб.
 6. Ризик зниження вартості.
  Нерухомість може втратити вартість через зміни в економіці, регіональному розвитку або інших факторах. Це може вплинути на ваш потенційний прибуток при подальшому продажі.

Вибір між орендою та купівлею житла залежить від ваших фінансових можливостей, особистих пріоритетів і життєвого стилю.

Перший кредит
Повторний кредит

Оберіть суму

Оберіть суму

Сума кредиту - це сума траншу у межах доступного ліміту кредитної лінії
грн
Більше 15 000 грн доступно для повторного кредита
Більше 15 000 грн доступно для повторного кредита

500 грн

30000 грн

Періодичність платежу

днів

5 днів

30 днів

Проценти за
перший період

Сума

Сума погашення
до

Детальніше про кредит
Результати розрахунку
Перший платіж
платежі по
Останній платіж
Подати заявку В мене є промокод

Промокод успішно застосований

Ввести інший

Промокод

Додатково перелік кредитних продуктів Товариства, їхні істотні характеристики, калькулятор згідно з Постановою НБУ від 05.10.2021 №100 та інша інформація стосовно умов кредитування розміщені в розділі Кредитні продукти

Схожі статті

ФІНАНСИ ТА САМОРОЗВИТОК

Фінанси та саморозвиток – це дві важливі сфери життя, які взаємодіють між собою. Інвестування у свій власний розвиток може мати великий вплив на вашу кар’єру, особисте задоволення та фінансове благополуччя. Ось кілька способів, які можуть допомогти вам інвестувати у своє власне зростання: 👉🏻Освіта та навчання.Інвестування у власну освіту – це один з найкращих способів розвитку. […]

ФІНАНСИ ТА РОБОТИ МАЙБУТНЬОГО

Фінанси та роботи майбутнього: перспективи у зв’язку з автоматизацією та штучним інтелектом З розвитком технологій штучного інтелекту та автоматизації виникають нові виклики та можливості у сфері праці та фінансів. Ці технології обіцяють змінити ринок праці та вплинути на наш підхід до заробітку та інвестування. Сьогодні ми розглянемо, які зміни можна очікувати та як підготуватися до […]

ЕКОЛОГІЧНІ ІНВЕСТИЦІЇ

Екологічні інвестиції – це про збереження середовища та фінансовий успіх. У сучасному світі, де питання збереження навколишнього середовища стають все більш актуальними, екологічні інвестиції виходять на передовий план як спосіб боротьби з кліматичними змінами та підтримки сталого розвитку. Цей підхід не лише дозволяє інвесторам здійснювати соціально відповідальні рішення, а й може приносити значні фінансові переваги. […]

ФІНАНСОВІ ПЕРЕДБАЧЕННЯ НА ТРАВЕНЬ

Оберіть цифру від 1 до 5 та дізнайтеся, що на вас чекає у цьому місяці🔮 ⬇️⬇️⬇️

ЯК ІНВЕСТУВАТИ В МАЙБУТНЄ?

Інвестування в майбутнє – це процес вибору і розміщення капіталу в активи або проекти, які можуть приносити прибуток у майбутньому. Ось деякі стратегії та можливості для інвестування в майбутнє: Важливо ретельно дослідити і розуміти галузі, в які ви інвестуєте, та звертатися до фінансового консультанта або фахівця, якщо вам потрібна додаткова допомога або поради.