ЯК НАВЧИТИ ДІТЕЙ ФІНАНСОВІЙ ГРАМОТНОСТІ?

09.10.2023

Фінансова грамотність – це важлива навичка, яка допоможе їм у майбутньому керувати своїми фінансами та приймати розсудливі фінансові рішення. Ось декілька порад, як це зробити:

 1. Почніть рано.
  Вже з раннього дитинства можна розпочати розмову про гроші. Поясніть дітям, що гроші – це ресурс, яким можна розпоряджатися розумно.
 2. Грошова гра.
  Граєте у “магазин” чи “банк”? Це відмінний спосіб вивчити основи фінансів. Діти можуть створити свій власний “банк”, керувати грошима та вчитися їх рахувати.
 3. Обмеженість бюджету.
  Поясніть дітям, що кожний має обмежений бюджет. Навчіть їх раціонально використовувати цей бюджет.
 4. Заощадження.
  Проінформуйте дітей про важливість заощаджень. Можете навіть створити “скарбничку” для них, де вони будуть зберігати гроші від покупок або подарунків.
 5. Поясніть різницю між потребами і бажаннями.
  Вчіть дітей розрізняти необхідні витрати (потреби) і ті, які можна звести до мінімуму (бажання).
 6. Приклади з життя.
  Використовуйте реальні приклади з вашого життя, щоб пояснити фінансові концепції. Наприклад, розмовляйте про покупку продуктів у магазині, оплату рахунків і т. д.
 7. Поділіться контролем.
  Дозвольте дітям взяти участь у прийнятті рішень про покупки. Це може допомогти їм зрозуміти, як розпоряджатися грошима.
 8. Інвестиції.
  Поясніть дітям основи інвестицій і покажіть, як зберігати інвестиційні цінності.
 9. Станьте прикладом.
  Найкращий спосіб навчити дітей фінансової грамотності – це бути їм прикладом. Покажіть, як ви бережете, інвестуєте та розраховуєте свої власні фінанси.
 10. Фінансовий освітній матеріал.
  Використовуйте книги, відео та онлайн-ресурси для дітей, які навчають фінансової концепції в доступній формі.
 11. Дозвольте помилки.
  Не бійтеся дозволити дітям робити фінансові помилки на ранніх етапах. Це може бути важливим уроком для них.

Зберігайте спокій та терпіння. Навчання фінансовій грамотності – це довгий процес, і діти вивчатимуть ці цінні навички поступово.

Перший кредит
Повторний кредит

Оберіть суму

грн
Більше 15 000 грн доступно для повторного кредита
Більше 15 000 грн доступно для повторного кредита

500 грн

30000 грн

Строк платежу

днів

5 днів

30 днів

Перший платіж
платежі по
Останній платіж
Отримати гроші В мене є промокод

Промокод успішно застосований

Ввести інший

Промокод

Кредитний калькулятор згідно Постанови НБУ від 05.10.2021 №100 та вичерпна інформація стосовно відомостей про споживчі кредити, їх істотні характеристики та кредитний калькулятор знаходяться в розділі Кредитні продукти

Схожі статті

ЧИ ДІЙСНО ГРОШІ ЗМІНЮЮТЬ ЛЮДИНУ?

Питання про те, чи гроші змінюють людину, є складним і залежить від багатьох факторів, включаючи індивідуальну особистість, цінності, цілі та обставини. Гроші можуть впливати на людей по-різному: Отже, гроші можуть впливати на людину, але зміна відбувається індивідуально і залежить від багатьох факторів. Важливо мати баланс між фінансовими цілями і особистими цінностями, а також пам’ятати, що […]

ЯК НЕ ВИТРАТИТИ ВСІ ГРОШІ В ЧОРНУ П’ЯТНИЦЮ?

Чорна П’ятниця може бути спокусою для багатьох, але важливо контролювати свої витрати, щоб уникнути фінансових проблем після свята. Ось кілька порад, як не витратити всі гроші в Чорну П’ятницю: Пам’ятайте, що важливо бути розумним споживачем і контролювати свої витрати під час Чорної П’ятниці, щоб уникнути фінансових труднощів.

ФІНАНСОВІ ПЕРЕДБАЧЕННЯ НА ЛИСТОПАД

🔮 Фінансові передбачення на листопад!Оберіть номер від 1 до 5 та дізнайтеся, що на вас чекає у цьому місяці 😱 ⬇️⬇️⬇️

ЯК ВИНИКЛО СВЯТО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ШОПІНГУ?

🛍Всесвітній день шопінгу 11.11, також відомий як “День одиноких”, “День холостяка” або “День подяки”, виник у Китаї і почав набирати популярність в початковому контексті онлайн-шопінгу.Історія цього свята пов’язана з компанією Alibaba Group, однією з найбільших інтернет-корпорацій у світі, власником популярних онлайн-торгових платформ, таких як Taobao і Tmall. Свято було започатковане в 2009 році компанією Alibaba. […]

ЯК ЕКОНОМИТИ НА ХАРЧОВИХ ПРОДУКТАХ?

Зменшення витрат на харчові продукти може бути ефективним способом економії коштів в повсякденному житті. Ось декілька порад, які можуть вам допомогти платити менше за їжу: Загалом, збереження на продуктах є можливим завдяки обізнаності, плануванню і ретельному відстеженню витрат.